Jakie zioła wybrać - propozycje (cz.1)

ziola2Na potrzeby tego cyklu artykułów zakładam, że nie chcesz zajmować się zielarstwem i raczej potrzebujesz kulinarnych właściwości ziół. Dlatego przedstawiamy zestaw najpopularniejszych kulinarnych ziół dla każdego.

Czytaj dalej

Zioła

bazyliaZioła są użytecznym i dekoracyjnym dodatkiem na naszych rabatach. Są nie tylko zaopatrzeniem w przyprawy, ale także pomagają w stymulacji przebiegu różnych procesów biologicznych w naszym organizmie, pomagają leczyć oraz wydzielają zapachy, które poprawią nasze samopoczucie. Czytaj dalej

Pożyteczny rokitnik

rokitnik-3Rokitnik to niewymagający, dekoracyjny krzew o srebrzystym zabarwieniu liści. Dorasta do 3-5 m. W naszych warunkach zwykle jego owoce są zielono-pomarańczowe lub pomarańczowe. Soczyste i jadalne na surowo. Są niezwykle bogatym źródłem witaminy C, E, prowitaminy A (karoten) oraz soli mineralnych. Można z nich robić smakowite przetwory obdarzone właściwościami leczniczymi. Czytaj dalej

Czas na cebulki i nie tylko …

 

  MG 1868 resizeWolnymi krokami przyszła jesień, pora na sadzenie przede wszystkim cebulek ale też kłączy roślin kwitnących wiosną.

 W ofercie naszego centrum znajdą Państwo nie tylko krokusy, tulipany, lilie drzewiaste, ale też irysy, szachownice, piwonie, hiacynty, czosnek, wszystkie te kwiaty dostępne w różnych odmianach.

Czytaj dalej

Rośliny dwuletnie w ogrodzie

 MG 2907

Termin ten odnosi się do roślin, które w pierwszym roku tworzą rozetę liściową a w następnym zakwitają, wydają nasiona i obumierają. Do tej grupy zalicza się także rośliny, które najobficiej kwitną w drugim roku uprawy, natomiast w następnych latach ich wartość zdobnicza maleje i pogarsza się ich zdolność do tworzenia kwiatów.

Czytaj dalej

Rośliny kwitnące na niebiesko

irysNiebieski kolor kwiatów jest bardzo ceniony przez wielu ogrodników ze względu na ciekawy kontrast z zielenią traw i krzewów, a także wspaniale podkreśla inne barwy. Rośliny o niebieskich kwiatach wybijają się z tła i przyciągają wzrok. Świetnie prezentują się także z białymi kwiatami. Przedstawiamy krótkie zestawienie roślin, które kwitną w tym wyjątkowym kolorze.
  Czytaj dalej

Kontakt

Gardenik Sp. z o.o.

ul. Rzeszowska 95 37-400 Nisko

NIP: 865-22-00-054

REGON: 830475605

KRS: 0000204122

Tel:      15 841 51 11

Fax:     15 841 51 11

E-mail: dwerniknisko@gmail.com

 

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ta strona używa Ciasteczek, czyli małych plików tekstowych wysyłanych do komputera internauty dla optymalnego korzystania oraz dostosowania wyglądu i zawartości do preferencji użytkownika oraz zbierania i analizowania statystyk (Google Analytics). Cookies są nieszkodliwe ani dla komputera ani dla jego użytkownika i jego danych.

 

Gardenik Sp. z o.o. 2016